Vítejte na Giantmicrobes!

Vlasovec psí
Vlasovec psí
Dirofilaria immitis
Lidé nejsou jediní, kdo mají rádi psy – početní paraziti hostující na psovi, nejlepším příteli člověka, ho využívají jako svůj vlastní malý ekosystém. Většina těchto parazitů bývá jenom neškodnou nepříjemností, ale vlasovec psí neboli srdeční červ (Dirofilaria immitis) může způsobit vážné potíže, a pokud se neléčí, dokonce smrt.
Jako tencí paraziti, tvarem připomínající špagetu, sídlí srdeční červi obvykle v plicních artériích a srdečních komorách svých hostitelů. Nakažený pes může mít až 250 červů srdečních. Jak paraziti rostou, zužují cévy vedoucí k srdci a plicím, což nutí zvíře ke kašli a způsobuje jeho malátnost, netečnost a ztrátu chuti k jídlu.
Samice vlasovce produkují po spáření mikroskopické larvy nazývané mikrofilárie, které se dostanou do krevního oběhu zvířete. Mikrofilárie nasají komáři a přenesou je na dalšího hostitele. Léto je obzvlášť nebezpečné období pro přenos tohoto parazita, neboť larvy vlasovce se mohou vyvíjet jen za tepla. A protože symptomy se někdy projeví až za šest měsíců, v zimě je potřeba se mít nejvíc na pozoru.
Pokud se některému z červů podaří dostat se až do srdce zvířete, existují na to léčby a můžete použít i preventivní léky. Takové léky ale mohou být nebezpečné, pokud váš pes už nějakého vlasovce má, takže je dobré psa nechat vyšetřit předtím, než jim takové léky podáte.
Pamatujte: když budete mít srdeční červy pod kontrolou, zajistíte tak, že srdce vašeho psího miláčka bude jenom vaše.

Rozměr:
  délka:    22 cm
  výška:     3 cm
  šířka:       4 cm

Vlasovec psí

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 12 ks

Vlasovec psí
255,- Kč

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.