Vítejte na Giantmicrobes!

Toxická plíseň
Toxická plíseň
Stachybotrys chartarum
Stachybotrys je černá, toxická plíseň. Poprvé byla rozpoznána ve 30. letech, kdy na ruských farmách onemocněli koně nakrmení kontaminovaným senem.  Nedávno byla tato plíseň označena za příčinu „syndromu nemocné budovy“. Zatímco samotná plíseň choroby nezpůsobuje, produkuje jedovaté látky, které mohou být původcem řady zdravotních problémů, od vyrážek přes horečky, pocity pálení v očích, nosu, ústech a krku, až po život ohrožující reakce u lidí s dýchacími onemocněními.
Černá plíseň neroste na plastových, vinylových, betonových, ani keramických površích – plíseň ve spárách obkladů vaší sprchy bude tedy nejspíš něco jiného! (Existují tisíce druhů plísní a spousta z nich má černou barvu.) Toxické plísni se ale daří na materiálech obsahujících celulózu, jako jsou tapety, dřevovláknité desky, prach, bavlněná vlákna (a samozřejmě sláma). Plíseň pro svůj růst vyžaduje také vysokou vlhkost. I když velká vzdušná vlhkost a kondenzace par může postačit, obvykle se plíseň objeví v místech, kde dochází k záplavám nebo prosakování vody z potrubí.
Nejlepší způsob jak zamezit černé toxické plísni, aby se rozrostla ve vašem domě, je udržovat vlhkost vnitřních prostor pod hladinou 60 % a řešit problémy se zvýšenou vlhkostí okamžitě. Když přesto objevíte nějakou černou plíseň skrývající se na vlhkém místě, můžete zkusit k odstranění použít bělicí prostředek, zvláště na rovných površích (ale pamatujte si, že ho nesmíte míchat s amoniakem, vzniklé výpary jsou totiž toxické).
A pokud už plíseň prorostla zdmi a podlahou? Možná je čas na přestavbu.


Rozměr:
  výška:   15 cm
  průměr:   8 cm (hlavička)

Toxická plíseň

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 3 ks

Toxická plíseň
255,- Kč

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.