Vítejte na Giantmicrobes!

Stafylokok
Stafylokok
Staphylococcus aureus
Existuje 30 různých druhů stafylokokové bakterie, ale zlatý stafylokok je nejběžnější. (Stafylokok znamená v řečtině „hrozen vína“, což je víceméně tvar, jaký má stafylokok pod mikroskopem.)
Často ho můžete najít neškodně žijícího na lidské kůži. Ale příležitostně se zatoulá do vlasových míšků nebo vklouzne do trhlin kůže a může způsobit spoustu běžných infekcí, od vředů a ječných zrn po vyrážky. Červené boláky a hnis jsou typické pro postižené oblasti kůže.
Protože tyto typy infekcí jsou obvykle lokální a nevýznamné, potírání místa antibakteriální mastí bývá většinou dostatečnou léčbou. A v mnoha případech se stafylokokové infekce vyléčí samy. Ale je důležité sledovat infikovaná místa a udržovat je čisté. Když stafylokok pronikne dále do těla nebo se dostane do krevního řečiště, může způsobit vážná onemocnění, jako je otrava kontaminovaným jídlem, zápal plic, syndrom toxického šoku, nebo dokonce otrava krve.
Pacienti podstupující chirurgický zákrok jsou obzvlášť náchylní k infekci stafylokokem, nejen proto, že jejich kožní bariéra je narušená, ale také proto, že jejich imunitní systém bývá oslabený. Což je jeden z důvodů, proč se nemocnice snaží udržet co nejsterilnější prostředí: je klinicky prokázáno, že když necháme pacienty po léčbě nakazit stafylokokem, je to jako sklízení nezralých hroznů.

Rozměr:
  výška:  15 cm
  šířka:     4 cm / 7 cm

Stafylokok

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 18 ks

Stafylokok
255,- Kč

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.