Vítejte na Giantmicrobes!

Řasy
Řasy
Anabaena
Většina nevábné hmoty ve slizké zelené vodě je tvořena modro-zelenými řasami - sinicemi. (Modro-zelená řasa je obecný název pro všechny sinice.)
Sinice rostou v rybnících, bazénech, v mořském i sladkovodním prostředí po celém světě. Najdeme je i v půdě, pokojových rostlinách, a v symbiotických vztazích i na rostlinách a živočiších. Mohou se vyskytovat jednotlivě nebo růst v koloniích a vytvářet rozsáhlé porosty a vláknité struktury, snadno viditelné lidskému oku.
Sinice nepatří k žádnému jinému druhu řas, ve skutečnosti to jsou bakterie provádějící fotosyntézu.
Sinice rodu Anabaena rády vytvářejí vláknité kolonie zeleného slizu. Páchnou, mají hroznou chuť, a když je sníte, mohou vám způsobit nevolnost. (Delší fyzický kontakt se sinicemi může vyvolat i vyrážku.)
Sinice milují světlo, teplo a stojatou vodu, takže dobrá cirkulace vody reguluje jejich množství. Živé rostliny také pomáhají snižovat populaci sinic tím, že poskytují stinné prostředí a zaručují konkurenci v získávání živin. Někteří živočichové, jako jsou pulci nebo ryby živící se planktonem, mohou tato společenství sinic narušit. A tam, kde se nehledí na ekologickou citlivost (například v bazénech), se o jejich konec postará chlór spolu s algicidem.


Rozměr:
  výška:     6 cm (4 cm)
  šířka:     20 cm
  hloubka:  4 cm (3 cm)

Řasy

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: na cestě

Řasy
255,- Kč
Tento produkt není možné objednat.

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.