Vítejte na Giantmicrobes!

Moucha domácí
Moucha domácí
Musca domestica
Obyčejná moucha domácí kmitá křídly až 250 krát za vteřinu a tímto pohybem vytváří protivný bzučivý zvuk, jeden z nejnepatrnějších zvuků na Zemi! Jejich bzučení je naštěstí horší než jejich kousnutí. Vybavena pouze měkkým sosákem a žádnými ostrými kusadly, moucha domácí vás nemůže bodnout (třebaže její příbuzná z venkova, bodalka stájová, vypadá podobně a může způsobit nepříjemné bodnutí – stejně jako moucha koňská a mnoho jejích dalších příbuzných.)
Ale mouchy domácí jsou problémem nejen kvůli svému obtěžujícímu bzučení. Díky zálibě v hromadách odpadků a exkrementech, mouchy domácí běžně přenášejí stovky onemocnění. Jediná moucha může ve skutečnosti přenést milióny bakterií. Nechtějte, aby vám taková moucha přistála na talíři!
Vzhledem k jejich krátkému životnímu cyklu, dosahujícím délky v řádech týdnů, se během jednoho roku mohou vylíhnout tucty generací much domácích. A protože samičky mouchy domácí mohou naklást za svého života až tisíc vajíček, počty much se rázem stávají astronomickými. (Kdyby všichni potomci všech much domácích přežili celé léto, Zemi by pokrývala asi 15 metrů vysoká vrstva much domácích!)
Naštěstí jsou mouchy domácí vystaveny mnohým nebezpečím, od žab po plácačky na mouchy. Podvýživa se postará o zbytek. Což je jedině dobře vzhledem k tomu, že se mouchy krmí tak, že vyvrhnou poslední jídlo spolu se slinami na čerstvou potravu a slupnou ji. Mňam!
Takže si pamatujte: moucha vzlétává pozpátku – možná se vám to bude hodit, až se po ní budete chtít ohnat.

Moucha domácí

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: na cestě

Moucha domácí
255,- Kč
Tento produkt není možné objednat.

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.