Vítejte na Giantmicrobes!

Lamblie střevní
Lamblie střevní
Giardia lamblia
Lamblie střevní je parazitický prvok většinou získaný při rekreačním koupání v jezerech a řekách ve volné přírodě. Turisti a táborníci jsou obvyklými přenašeči, někdy se infekci lambliózy neboli giardiózy říká také cestovatelský průjem. S lambliemi se můžete setkat i v bazénech a horkých lázních, nemluvě o kontaminované pitné vodě a potravinách. Některé odhady dokonce naznačují, že lamblií je nakaženo až 20% světové populace!
Tvrdá skořápka umožňuje lamblii se uchytit a přežít kdekoliv, ale jako doma se cítí hlavně ve střevech lidí a zvířat. Stejně snadno však mohou být tito paraziti ze svého střevního ráje vyloučeni - obvyklou cestou. Odtékající vodou se pak dostávají do okolních jezer a potoků.
(Dětské plenky jsou běžným prostředkem přenosu lamblií do bazénů a horkých lázní – stejně jako na přebalovací pulty v jeslích, kde čas od času infekce propuknou.)
Příznaky obvykle trvají okolo jednoho měsíce a onemocnění se projevuje silnými žaludečními křečemi a průjmem, i když v některých případech (pokud se lamblióza vyskytuje jen v určité omezené oblasti) infekci nemusí provázet vůbec žádné příznaky.
Nejlepší způsob jak se lambliím vyhnout, je nekoupat se v bazénech s kontaminovanou vodou ani ji nepít, mýt si důkladně ruce před jídlem a po manipulaci s plenkami a jiným odpadem, a převařovat, filtrovat nebo chemicky ošetřovat pitnou vodu tam, kde o její kvalitě nic nevíme. Buďte opatrní – nebo možná brzy uslyšíte volání přírody.

Rozměr:
  délka:    15 cm
  výška:     5 cm
  šířka:       6 cm

Lamblie střevní

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 4 ks

Lamblie střevní
255,- Kč

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.