Vítejte na Giantmicrobes!

Komplet: Vajíčko a Spermie
Komplet: Vajíčko a Spermie
Human ovum & Spermatozoon

Komplet vajíčko a spermie:
 
Vajíčko:
 
Vajíčko neboli ovum je největší a nejdůležitější buňka na světě a vyskytuje se pouze u žen.
 
Muži sice vytvoří přes milion spermií za hodinu, ale ženy se rodí s celoživotním pokladem několika milionů vajíček. Do dospělosti jich zůstane jen asi 400 000 a v průběhu života se většina tohoto zbytku – téměř 1000 za měsíc - ztratí. Jen zhruba 450 z milionů vajíček vlastně vůbec dostane šanci stát se dítětem.
 
Každý den plodného života ženy se začne vyvíjet několik tuctů vajíček. Zpravidla pouze jedno dokončí každý měsíc vývojový cyklus, zbytek zanikne. Zralé vajíčko však opouští vaječník a vydává se na odvážnou cestu vejcovodem, kde má šanci potkat způsobilou spermii.
 
Jako princezna v pohádce má vajíčko před sebou přibližně jen jediný den života, aby si našlo druha, avšak protože spermie mohou v ženské těle přežívat až 5 dní, může být žena plodná téměř týden.
 
Jenže vajíčka jsou monogamní: jakmile se do jejich srdce dostane jedna spermie, vytvrdí vajíčko svou vnější stěnu, aby odrazilo případné další uchazeče.
 
Na cestě k dokonalému páru je mnoho překážek – a ostrá konkurence. Když ale všechno dobře dopadne a spermie s vajíčkem se dokážou najít, může být výsledkem zázrak a svazek uzavřený v nebi.
 
 
Rozměr:
  průměr:  12 cm
 
 
Spermie:
 
Úspěch může mít tisíc otců, ale děti mají jen jednoho – a je docela pozoruhodné, jak k němu přijdou. 
 
Spermie pochází z řeckého slova „semeno“ a průměrný muž jich za sekundu vyprodukuje přes 1000! Samozřejmě pouze jediná spermie bude mít příležitost oplodnit matčino vajíčko a předat otcův vzhled a osobnost – takže na každého vítěze připadají nespočetní spoluběžci, kteří nikdy nedostanou šanci být tátou.
 
Není ale divu, že je vítěz tak zvláštní. Každé malinké spermii trvá asi 100 dní, než dostatečně vyzraje, aby oplodnila vajíčko. A mnoho spermií mužské tělo znovu absorbuje předtím, než se o to vůbec mohou pokusit. Polovina uchazečů, kteří tu příležitost dostanou, se ztratí a přimotá do nesprávného vejcovodu!
 
Se zúženým polem se ze soutěže stává urputná zkouška rychlosti versus síly: spermie s menším chromozomem Y – které dají život chlapcům – plavou rychleji, spermie s ženským chromozomem X žijí déle, a to až 5 dní uvnitř ženského těla. 
 
Protože vajíčko lze oplodnit jen zhruba den, ve většině případů žádná ze spermií neuspěje. Občas ale jedna zvítězí proti obrovské přesile. Je počato dítě a začíná růst – a má otce, který je jeden z milionu.
 
 
Komplet obsahuje: 1ks vajíčka + 1ks spermie
 
Rozměr:
  délka:  25 cm
  šířka:    5 cm
 

Komplet: Vajíčko a Spermie

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: na cestě

Komplet: Vajíčko a Spermie
460,- Kč
Tento produkt není možné objednat.

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.