Vítejte na Giantmicrobes!

Komplet: Embryo a Vajíčko
Komplet: Embryo a Vajíčko
Homo Sapiens & Human ovum
Komplet embryo a vajíčko:


Embryo:
 
Po zmáčknutí bříška se ozve zvuk lidského srdce.
 
Velikost: 
   výška 16cm
    šířka 9cm

Vajíčko:
 
Vajíčko neboli ovum je největší a nejdůležitější buňka na světě a vyskytuje se pouze u žen.
 
Muži sice vytvoří přes milion spermií za hodinu, ale ženy se rodí s celoživotním pokladem několika milionů vajíček. Do dospělosti jich zůstane jen asi 400 000 a v průběhu života se většina tohoto zbytku – téměř 1000 za měsíc - ztratí. Jen zhruba 450 z milionů vajíček vlastně vůbec dostane šanci stát se dítětem.
 
Každý den plodného života ženy se začne vyvíjet několik tuctů vajíček. Zpravidla pouze jedno dokončí každý měsíc vývojový cyklus, zbytek zanikne. Zralé vajíčko však opouští vaječník a vydává se na odvážnou cestu vejcovodem, kde má šanci potkat způsobilou spermii.
 
Jako princezna v pohádce má vajíčko před sebou přibližně jen jediný den života, aby si našlo druha, avšak protože spermie mohou v ženské těle přežívat až 5 dní, může být žena plodná téměř týden.
 
Jenže vajíčka jsou monogamní: jakmile se do jejich srdce dostane jedna spermie, vytvrdí vajíčko svou vnější stěnu, aby odrazilo případné další uchazeče.
 
Na cestě k dokonalému páru je mnoho překážek – a ostrá konkurence. Když ale všechno dobře dopadne a spermie s vajíčkem se dokážou najít, může být výsledkem zázrak a svazek uzavřený v nebi.
 
 
Rozměr:
  průměr:  12 cmKomplet obsahuje: 1ks Embrya + 1ks Vajíčka
 

Komplet: Embryo a Vajíčko

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 1 ks

Komplet: Embryo a Vajíčko
570,- Kč
Tento produkt není možné objednat.
 
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.