Vítejte na Giantmicrobes!

Červený příliv
Červený příliv
Alexandrium tamarense
Rudý příliv se objevuje tehdy, když přírodní podmínky umožní určitým druhům řas rozmnožit se tak rychle, že jejich množství změní barvu vody! (Ačkoliv se řasy objevují v různých barvách, květy řas jsou obvykle zbarvené načervenalými organismy.)
Zatímco v mnoha případech květy nejsou nijak škodlivé, Alexandrium tamarense produkuje neurotoxin, který může zabíjet. Počáteční příznaky po napadení touto řasou zahrnují pocit brnění, znecitlivění, pálení rtů a jazyka. Jak se jed šíří do těla, objevuje se vyrážka, ztráta kontroly pohybu, změny v chování, obtížné dýchání, a bez vhodné léčby může nastat i smrt.
Řasa Alexandrium tamarense navíc může vyčerpat zásoby kyslíku ve vodě, zabránit pronikání slunečních paprsků a vážně narušit potravní a filtrační procesy drobných mořských živočichů. Důsledky mohou potravní řetězec obrátit vzhůru nohama.
Někteří akademici dokonce věří, že prvních 10 morových ran ze Starého zákona mohl způsobit právě rudý příliv! „…A všechna voda v Nilu byla obrácena v krev. A všechny ryby v Nilu pomřely a voda v řece byla zkažená.“ Existují dohady o tom, že následkem vyhynutí ryb, které požíraly žabí vajíčka, se tehdy přemnožily žáby. A když velké množství žab vyhladovělo, dařilo se zase komárům a mouchám roznášejícím nemoci, atd. – jestli ale za pohromu může řasa, bůh ví.

Rozměr:
  výška:  12 cm
  šířka:    10 cm

Červený příliv

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 5 ks

Červený příliv
255,- Kč

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.