Vítejte na Giantmicrobes!

Bolest v krku
Bolest v krku
Streptococcus
Bakterie Streptokok je příčinou asi 15 % všech bolestí v krku, viry mají na svědomí zbytek! Může být obtížné určit, zda je vaše bolest v krku způsobena streptokokem nebo virem, ale je důležité to zkusit zjistit. Virová onemocnění krku mohou být zklidněna takovými prostředky, jako jsou bonbóny proti bolesti v krku, kloktání soli nebo octa, pitím mátového čaje nebo čaje s medem. Ale bolesti v krku způsobené streptokokem mohou být snadno vyléčeny pouze antibiotiky jako je penicilin. (Když se streptokoková infekce neléčí, může se rozvinout ve vážnější onemocnění jako je revmatická horečka, která může vyvolat srdeční problémy.)
Tak jak poznáte rozdíl? Bolest v krku způsobenou viry často doprovází příznaky jako je kašel, rýma, skelné oči, ochraptělost a průjem. Bolest v krku způsobená streptokokem zahrnuje příznaky jako náhlou horečku, bolesti břicha a nateklé uzliny. (Streptokokové infekce se také objevují daleko častěji v zimě.)
Jediná možnost jak se ujistit, je nechat si udělat výtěr krku. Jestli bolest v krku (nebo horečka) přetrvává několik dní, měli byste to raději konzultovat s lékařem.

Bolest v krku

Uvedené ceny jsou vč. DPH

Dostupnost: 6 ks

Bolest v krku
255,- Kč

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.